Základní část končíme výhrami a máme skalp lídra

5a9f022abdf34

Víkend 3. – 4. 3. 2018 byl posledním v základní části Oblastního přeboru I. – jižní Morava. Áčko uherskobrodského Spartaku hrálo o „play off“ soutěže a podařilo se nám to více než dobře.

Sobota 3. 3. 2018 v 17.00

BK Spartak A – Tesla Brno

72:57 (14:13, 30:33, 43:43)

Body: Mikel 15, Kratěna J. 13, Mrlík 11, Dorazil 11, Povolný 8, Kratěna L. 6, Rožek 5, Krejčiřík J. 3

Pro sobotní zápas jsme si věřili proti Tesle Brno. Důvodem byla zkušenost z prvního zápasu na jejich palubovce, kde jsme nebyli ani zdaleka kompletní a hráli pouze mladší hráči. I v takové sedmičlenné sestavě jsme tam dokázali dojít do prodloužení. Na domácí palubovce jsme v sobotním utkání měli mizerný úvod. Soupeř naštěstí nevyužil střelecké nemohoucnosti a díky tomu se nám dařilo držet vyrovnané skóre. Ještě v přestávce mezi 3. a 4. částí jsme viděli na ukazateli skóre 43:43. Pak jsme však dokázali rychle za sebou úspěšně bodovat a také díky 3 proměněným střelám za 3 body jsme 6 minut před koncem najednou vedli o 13 bodů. Zápas jsme pak s jistotou dohráli až do závěrečné sirény a mohli se rychle přesunout na jubilejní XX. Sportovní ples, který náš klub pořádal v Domě kultury.

Neděle 4. 3. 2018 v 10.30

BK Spartak A - TJ Třebíč A

86:64 (19:14 40:30 63:48)

Body: Kratěna J. 25, Mikel 18, Mrlík 16, Dorazil 13, Rožek 8, Kratěna L. 4, Krejčiřík J. 2,

Do nedělního utkání nám ze zdravotních důvodů nenastoupil Vladimír Povolný. V sobotu si obnovil zranění Roman Krejčiřík a proti Třebíči také nehrál a musel odpočívat. Takto očesaná sestava však překvapivě vlétla do utkání a předváděla hru, která se zcela lišila zápasu s Brnem. Hráči mnohem lépe přihrávali, dávali míče rychle z ruky, a co je nejdůležitější, dobře bránili a proměňovali šance. Trenér Balija kroutil nevěřícně hlavou, protože jsme proti sobě měli vedoucí tým soutěže, který se netají postupovými ambicemi. Naše střelba z dálky byla výtečná, o čemž svědčí 13 úspěšných „trojkových“ pokusů (7x Kratěna J., 3x Dorazil, a po 2 Mrlík a Mikel). Všechny čtvrtiny jsme vyhráli a vítězství o 22 bodů jsme před zápasem určitě nepředpokládali.

Výhrami jsme základní část uzavřeli na 5. místě tabulky a pro 1. a 2. kolo play-off nastoupíme proti BCS Husovice. První zápas hrajeme doma 17. 3. a hned v neděli 18. 3. jedeme k odvetě do brněnské haly Morenda.