Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Trenér Balija spokojený - WU15 mají 10. vítězství

5a230e7a157b8

Družstvu WU15 se opticky zahustil program, protože dohání některé odložené zápasy. První prosincovou sobotu jsme hostili v uherskobrodské sportovní hale tým Renocar Podolí.

BK Spartak – Renocar Podolí

1. zápas 84:54 (19:14, 43:29, 65:46)

2. zápas 78:43 (13:14, 27:24. 54:32)

Body v prvním zápase: Tony 12 (10/6), Viki 26 (15/7), Kika 15 (2/1), Žany 6, Maki 16(4/2), Adel 4 (1/0), Simča 1(2/1), Terka 4

Body ve druhém zápase: Viki 20 (6/2), Kika 13 (4/3), Simča 6, Žany 4 (2/0), Tony 10 (4/2), Maki 13 (2/1), Adel 6 (2/2), Kamča 2, Radka 2, Terka 2

Začátek prvního utkání se nám povedl a po třech minutách jsme vedli 12:1. Místo uklidnění a pohodového navyšování vedení následoval útlum, špatný návrat do obrany a neschopnost dát koš. Za soupeře se uvedla trojkou Mátlová a bezpečně proměňovala nájezdy šikovná levoruká Benešová, která během čtyř minut dala osm bodů, a po úvodní desetiminutovce se náš náskok smrsknul na pět bodů se skórem 19:14. Začátek čtvrtiny se nám opět povedl. Klid do našich řad přinesly Kiki a Maki, na levoruké hvězdě soupeře se střídaly Tony se Simčou a Viki se začala rozjíždět ke svému životnímu výkonu. Během tří čtvrtin narostl náš náskok na devatenáct bodů, proto do závěrečné čtvrtiny na obou stranách nastoupily zbylé hráčky z lavičky a je pozitivní, že náš náskok dále rostl až na konečný stav 84:54.

Před druhým zápasem jsme si znovu zopakovali, že je klíčové ubránit levorukou Benešovou. Bohužel celá úvodní čtvrtina byla poznamenaná únavou z předešlého těžkého zápasu a to vyhovovalo zmiňované Benešové, která nám nasázela deset ze čtrnácti bodů. My jsme celou dobu soupeřův náskok jen těžce dotahovali. Čtvrtinu jsme prohráli 13:14 a bylo zadělané na drama. Druhá čtvrtina byla opět přetahovaná o každý míč a k odskoku k nejistému vedení o tři body došlo až těsně před poločasem proměněnými koši Maki a Viki, které zařídily naše mikro vedení 27:24. Do druhého poločasu holky vletěly ve velkém stylu a ukázaly, kdo je doma pánem. Během pěti minut díky košům Kiki, Kamči, Viki, Adel a Tony nasázeli dvacet bodů a de facto bylo rozhodnuto. Následovalo výraznější prostřídání a čekání na konečný výsledek. Střídající sestava byla důstojným soupeřem, obě čtvrtiny jsme bezpečně vyhráli a po klaksonu jsme se mohli radovat z výhry 78:43.

Velká pochvala a současně MVP obou zápasů patří Viki, která snad konečně v sobě našla zdravou drzost a agresivitu. Kice, která je těžce oddělitelná od míče a její bezpečné proměňování nájezdů vnáší uklidnění do hry. Maki umí proměnit nájezd, a když se jí nechce, tak po veteránsku proměňuje z dálky. Tony, která poctivě odběhala oba zápasy se soupeřovou nejlepší hráčkou, měla nejvíce doskoků a ještě stihla dát hodně bodů. Simča zase dělala černou práci, když Tony odfukovala na lavičce. Soupeře se nezalekla ani Adel, Terka a Žanda. Zpětně mě mrzí, že více nehrála Kamča a snažily se i zbylé Radka, Bára a Kačka.

Aby toho nebylo málo, tak hned následující sobotní dopoledne opět strávíme v hale a přivítáme na domácí palubovce tým BK Blansko. Přijďte nás opět podpořit a pomoci nám v prodloužení naší neporazitelnosti.