S vedoucími celky jsme neuspěli

5be8947455845

Další kolo hrály minižačky WU13 v sobotu (10. 11. 2018) ve Žďáru nad Sázavou se dvěma nejlepšími celky soutěže. Přes vysoké porážky jsme nepodali místy až tak špatný výkon.

BK Žabiny „A“ - BK Spartak

64:30 (13:5, 25:15, 51:25)

Začátek zápasu jsme ještě asi byli v autobuse. Díky tomu soupeř rychle vedl 7:0. Po oddechovém čase holky přidaly na důraze, přestaly se bát a povedlo se nám vyrovnat hru. Ve stejném duchu jsme odehráli i další čtvrtinu, kterou jsme prohráli jen o 2 body. V tomto úseku jsme se soupeřkám určitě zcela vyrovnali. Bohužel ve třetím hracím období děvčata propadla především v obraně. Malou agresivitou jsme dovolili soupeři lehce skórovat a díky tomu skóre rychle narůstalo v náš neprospěch. Poslední čtvrtinu už byl obraz hry lepší, ale bohužel na vývoji skóre se to příliš neprojevilo. Přes rozdíl 34 bodů musím děvčata za předvedený výkon pochválit. Zejména se nám líbil výkon Kačky a Markéty, které se nebojácně popraly s fyzicky daleko vyspělejším soupeřem.

Trestné hody: 4/2 (50%)

Body: Stehlíková 11 (2/1), Mahdalová 6, Bábíčková 4, Vokšická S.4, Prajzová 2, Janůšová 2, Kučerová 1 (2/1), Hubáčková, Janůšová,

BK Vlčata Žďár - BK Spartak

82:29 (22:9, 36:17, 66:21)

Ve druhém utkání nás čekal suverénní lídr tabulky. Domácí se do nás pustili hned od začátku a skóre rychle narůstalo v jejich prospěch. Přesto jsme alespoň občas předvedli nějakou pěknou akci a mírně korigovali skóre. Pohroma pak přišla ve třetí čtvrtině, kdy po zranění naší kapitánky Nely hráčky úplně ztratily koncentraci, nepochopitelnými chybami dovolily soupeři velmi jednoduše skórovat. Dostali jsme skoro tolik bodů, jako za celý první poločas a soupeř nás doslova válcoval. V poslední čtvrtině jsme se už zase párkrát prosadili, ale krutou prohru jsem již neodvrátili.

Budeme se muset snažit zapracovat na bojovnosti a pořád zlepšovat individuální dovednosti. Pak  bychom mohli v konfrontaci s nejlepšími uhrát lepší výsledek.

Trestné hody: 6/1 (16,7%)

Body: Bábíčková 9 (2/1), Stehlíková 6 (2/0), Mahdalová 6, Vokšická 2 (2/0), Hubáčková 2,  Janůšová 2,