Junioři zatím bez porážky

5be9d7ddea236

Nabitý program ve sportovní hale v sobotu 10. 11. zahajovali v 10:00 hodin junioři. Trenér Jiří Pršala mohl pro tento domácí zápas počítat s desítkou hráčů. Naši soupeři z Brna přijeli v osmičlenné sestavě s kapitánem Rati Kereseliedzem. Na naší straně nechyběl kapitán Jakub Neděla, který si v minulém týdnu udělal letošní střelecký rekord v dvojutkání kategorie MU17 a čekali jsme, zda bude při chuti také tento víkend.

BK Spartak – BBK DS Brno

97:55 (30:19, 53:32, 80:49)

Fotky ZDE

Body: Valčík 22, Neděla 19, Martínek 15, Mikulec 13, Mahdal 12, Kopunec 8, Kovařík 4, Staněk 3, Pecha 1

Do zápasu jsme nastoupili s nepochopitelným výrazem, který měl velmi daleko do toho, co jsme viděli v Bratislavě. Tým působil těžkopádně a hráči vypadali, že je to vůbec nebaví. Propadávali jsme v obraně a hosté se bez větších komplikací dostávali až pod náš koš. 2 a půl minuty před koncem úvodní čtvrtky jsme prohrávali o 3 body 16:19. Zavánělo to průšvihem, protože klukům chybělo nadšení ze hry. Ještě v 8. minutě však zavelel k obratu Ondra Martínek úspěšným trojbodovým pokusem. Do konce čtvrtiny jsme už soupeři nedovolili skórovat a uklidnili se před první přestávkou. Trenér nebyl ani trochu spokojený a hledal cestu, jak kluky probudit k lepšímu nasazení. Nedá se říct, že by se mu to zcela podařilo, ale díky výrazně větší úspěšnosti při doskoku jsme soupeře přehrávali. Naproti tomu úspěšnost střelby příliš uspokojivá nebyla a mnohdy jsme koš ostřelovali velkým počtem pokusů, které se odrážely od obroučky nebo zařízení zcela minuly. Přes všechny mínusy jsme byli lepším z týmů a každou část hry jsme náš náskok navyšovali o 10 nebo 11 bodů. Výhra je zasloužená. Střelecky se podělilo 9 hráčů, ale nejvíce se dařilo Ericovi, který si do statistik připsal 22 bodů.

Další kolo naší soutěže odehrajeme 24. 11. zase doma s družstvy Lokomotiva Břeclav a Sokol Karviná.